Ajaveeb

Ajaveebist leiad uuemat infot klastri tegemiste kohta ning saad teada, mida põnevat ehitusvaldkonnas tehtud on. Hoia end kursis!

Toetusavaldus Soome KiraHUBile

Digitaalehituse klaster esitas toetusavalduse Soome KiraHubile, kes koostöös Soome, Prantsusmaa ning Hispaania esindajataga soovivad saada Euroopa Liidu Horizon 2020 programmist toetusi uuringuteks, mis analüüsivad energia- ja ressursisäästlike ehitamise ning renoveerimise võimalusi. 27. jaanuaril lõppenud taotlusvoorus esitati üle Euroopa selles kategoorias kokku 115 taotlust. Taotluse kohaselt oleks tegemist 5 aastase projektiga.…

Klastril on kaks uus liiget!

Selektor Projekt OÜ Tutvustab Andrus Aaviste, tegevjuht Selektor Projekti põhitegevusteks on ehituslik insener-tehniline projekteerimine koos projekteerimise projektijuhtimisega, sealhulgas ka vajalike eeluuringute ja ekspertiiside läbiviimine. Peamised tegevused infrastruktuuride valdkonnas on seotud teede, sildade ja rajatiste projekteerimisega. Tsiviilvaldkonnas keskendutakse hoonete ja rajatiste konstruktiivsete osade projekteerimisele ning ehituskonstruktsioonide staatika ja tugevusarvutuste teostamisele. Tõuge…

Tule ehitussektori co2 töögrupi juhiks

Eelmisel nädalal kutsus Digitaalehituse klaster kokku töögrupi, mis hakkab tegelema ehitussektori co2 jalajälje kaardistamise probleemidega. Hetkel otsime töögrupile juhti! Töögrupi esmane ülesanne on juhtida tähelepanu ehitussektori co2 jalajäljega seonduvatele teemadele, teha teavitust ning arendada koostööd erinevate kodumaiste ja piiritaguste huvigruppide vahel, kes saaksid jalajälje kaardistamisel ja kahandamisel kaasa aidata. Töögrupi…

Digitaalehituse klastris hakatakse tegelema ehitussektori co2 jalajälje kaardistamise probleemidega

PRESSITEADE 15.01.2021 Sel nädalal kutsus Digitaalehituse klaster kokku töögrupi, mis hakkab tegelema ehitussektori co2 jalajälje kaardistamise probleemidega. Töögrupi esmane ülesanne on juhtida tähelepanu ehitussektori co2 jalajäljega seonduvatele teemadele, teha teavitust ning arendada koostööd erinevate kodumaiste ja piiritaguste huvigruppide  vahel, kes saaksid jalajälje kaardistamisel ja kahandamisel kaasa aidata.  Eesti ehitussektori süsihappegaasi…

Klastri töögruppide tegemistest 2020. aastal

Meie töögrupid on olnud väga aktiivsed. Siinkohal teeme väikese ülevaate, millega töögrupid sel aastal tegelesid, mis olid nende suuremad saavutused ja eesmärgid. Andmete töögrupp/Kristel Uibo Sel aastal tegevust alustanud andmete töögrupi eesmärgiks on leida ehitusvaldkonna andmetest (sh  BIM  andmetest) tulenevaid nutikaid  võimalusi. Töögrupis on teemaks ka CCI-EE (Ehituse ühtse klassifitseerimissüsteemi) rakendamine…

Tallinna Sadamast võib saada esimene IPT äri- ja hankemudelit rakendav ettevõte Eestis

AS Tallinna Sadam on käivitamas projekti, mille eesmärgiks on püstitada Muuga sadama 13. kaile teise korruse ramp. Ramp ehitatakse lisaks seal juba olemasolevale põhirambile. Ramp peab valmima 2022. aasta suveks. Kuna rambi ehitus on tehniliselt keeruline ja ning selle tegemiseks on vähe aega ning eelarve on piiratud, siis otsustas Tallinna…

Aeg valida 2020. aasta parimaid

Aasta saab kohe läbi ning on aeg tunnustada parimaid. Parimate leidmiseks palume Sinu abi ning soovime, et esitaksid auhindade nominente. Auhindu anname välja kolmes kategooris: AASTA TEGU. Koostöös tehtud tegu (üritus, objekt, projekt, ettevõtmine jne) klastri liikmete vahel või liikme ja mitteliikme vahel. Oluline tähtsus aususel ja läbipaistvusel ning kultuuri…

Klastri uus tegevjuht Kuno Peek: „Elupõlise purjetajana väärtustan meeskonnatööd“

Detsembris liitus klastriga uus tegevjuht Kuno Peek. Kes Kuno on ning millega on ta varem tegelenud ja mis teda klastri juures paelus, sellest kirjutab ta ise siin pisut pikemalt. Hariduselt olen analüütik. Olen lõpetanud EBSis ärijuhtimise ja organisatsiooni arendamise õppekavad. Minu senised töökogemused pärinevad põhiliselt IT vallast, telekomist ja riigisektorist.…

Pilguheit lõppevasse ja tulevasse aastasse

Madis Avi, klastri juhatuse esimees Aasta on läinud kiirelt ning taas on aeg meenutada tehtut ning seada plaane uueks eesootavaks aastaks. 2020 Oli keeruline, aga huvitav aasta. Meie jaoks kindlasti ka kohanemise ja uute suundade otsimise aasta. Koroona tõttu jäid ära kõik välisreisid ning klaster keskendus oma tegevustes rohkem innovatsioonile…

Millega tegeleb materjalitootjate töötuba?

Selgitusi jagab materjalitootjate töögrupi juht Martin Ojala Malmerkist. Töögrupi peamisteks eesmärkideks on ehitusmaterjalitootjate aitamine digitaalsesse maailma ja nende ning teiste ehitus- ja kinnisvaraturgudel osalejate vahelise koostöö tõhusamaks (digitaalsemaks) muutmine. Töögruppi kuulub umbes 5-6 aktiivset liiget ning töögrupp saab kokku üks kord kuus. Töögrupi peamised tegemised Ühtse materjalide andmebaasi loomise teemast…

Digitaalehituse klastri stipendiumikonkursi “Digiehituse tulvikutegija” võitis Elina Liiva

Digitaalehituse klastri stipendiumikonkursi “Digiehituse tulvikutegija” võitis Elina Liiva Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas kaitstud magistritööga „Kompensatsiooniruum”. Töö juhtivaks teemaks oli ruumi sõbralikkus nii keskkonna kui inimese kontekstis ning kus autor tõi välja kuivõrd oluline on omada ehitatud keskkonnast head andmebaasi mõtestatud ja keskkonda säästvate otsuste tegemiseks. Võitja kuulutati välja…

Tulemas on seminar “Madalsüsinikehitus”

Digitaalehituse klaster, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja ET Infokeskus korraldavad 12. novembril “Madalsüsinikehitus” seminari. Seminaril käsitletakse, kuidas süsiniku jalajälge ehituses arvutada ning millised on ehitussektori väljakutsed selle vähendmiseks. Digitaalehituse klastri juhatuse esimees madis Avi: “Eestlastel on väga suur süsiniku jalajälg. Oleme maailmas esimese kümne suurima süsiniku jalajäljega…

Tule parameetrilise disaini töögrupi juhiks

Head klastri liikmed, me otsime järgmist parameetrilise disaini töörühma üldjuhti, kelle peamisteks ülesanneteks on: -üldkoosolekute kokkukutsumine; -info vahendamine liikmete ja klastri vahel; -toodete koostamise ajagraafiku haldamine; -eelarves püsimise ja planeerimise tagamine; -vajaliku aruandluse koondamine klastrile. Kasuks tuleb varasem kogemus mudelprojekteerijana ja huvi skriptide abil antud valdkonna automatiseerimise vastu. Igakuise töömahu…

Digitaalehituse klastril on kolm uut liiget

Digitaalehituse klastriga on liitunud kolm uut liiget – DataCap, Bauhub, Tallinna Tehnikaülikool. Siit saad lugeda pisut täpsemalt, kuidas kirjeldavad uued liikmed endid ise ning millised on nende ootused klastrile. DataCap OÜ Jüri Pärtna DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistus- ja andmetöötlusmeetodite rakendamisele digitaalehituse valdkonnas. Kogume täpset ruumilist infot laserskaneerimise-, fotogramm-meetria-…

Mida õppisime WDBE 2020 konverentsilt?

Septembri lõpus toimus rahvusvaheline virtuaalne tippkonverents WDBE 2020 (World Summit on Digital Built Environment), kus sai avastada, milline näeb välja üks võimalik visioon tuleviku Talsingist ning kus tutvustati, milliseks kujuneb meie elukeskkond 10-30-100 aasta pärast. Konverentsil võtsid sõna maailma linnade ja elukeskkondade planeerimise tipp-professionaalid ning visionäärid, sealhulgas Peter Vesterbacka ja…

Otsime uut tegevjuhti

Digitaalehituse klastri tänane tegevjuht on astumas vastu uutele väljakutsetele ning seetõttu otsime uut tegevjuhti.   Ootused kandidaadile initsiatiivikust ja head organiseerimisvõimet; proaktiivsust ja meeskonna juhtimise oskust; heal tasemel digitaalset kirjaoskust; eesti ja inglise keele oskust kõnes ja kirjas; täpsust töös ja kohusetundlikku asjaajamist; kasuks tuleb: kolmanda sektori organisatsiooni juhtimise kogemus…