WDBE 2022 konverents toimub 28.-29.09 Helsingis, Tallinnas ja linnadevahelisel laeval

09.05.2022

Aprillis toimus selleaastase WDBE ehk World of Digital Built Enviroment programmi veebipõhine esitlus. Sügisene tippsündmus toimub 28.-29.09 nii Tallinnas, Helsingis kui ka kahe linna vahel seilaval laeval koos suurejoonelise auhinnagalaga. Osaleda saab nii kohapeal kui ka veebis.


WDBE´l kohtuvad digiehitusvaldkonna helgemad pead ning jagavad infot ja kogemusi valdkonna uuenduste ning arenduste kohta. Samuti on see koht, kus luua ärikontakte ning tutvustada potentsiaalsetele äripartneritele omi tooteid ja teenuseid.


WDBE kogukond koondab kinnisvara ja ehitussektori spetsialiste, valitsus- ja linnaametnikke, arhitekte, insenere ja teisi eksperte ning teadlasi, kes töötavad BIM-i, VDC-, AR/VR-i, suurandmete, analüütika, IOT-i ja virtuaalprojektidega.


2022 aasta programmDigitaalehitust on arendatud üle maailma juba aastaid, kuid kes on valdkonna pioneerid ja millised on suuremad saavutused? Just need teod ja inimesed võetakse WDBE´l fookusesse valdkonna tippesinejate ettekannetes ja põnevates paneeldiskussioonides.

WDBE programmi kuuluvad ka võrgustikutegevused potentsiaalsete äripartneritega ning ekskursioonid huvitavatesse paikadesse.


Kaks päeva kestev programm saab alguse 28.09 Helsingist, kus osalejatel on võimalik kuulata ettekandeid ning külastada ka Nokia Arena´t. Õhtul viib laev osalejad Helsingist Tallinnasse ning laeval toimub pidulik õhtusöök-auhinnagala, kus autasustatakse digiehitusvaldkonna silmapaistvamaid tegijaid. Lisaks toimuvad laeval ka koostöö edendamise sessioonid.

29.09 on Tallinna päev, kus põhisündmus toimub uues Tallinna Sadama kruiisiterminalis ning käiakse ekskursioonidel moodsamatel ehitusobjektidel.


WDBE 2022 on hübriidüritus. Osaleda saab nii kohapeal kui ka veebis. Veebis vaatamise teeb mõnusamaks ja põnevamaks ülekanne illusoorsest linnast, kus esinejad on paigutatud n-ö linnakeskkonda, mis annab võimaluse räägitavat paremini illustreerida ning ilmestada.

Ekskursioonidel veebipõhiselt küll käia ei saa, aga koostöösuhteid võrgustikus edendada saab.


Kuna sügiseni on veel aega, siis programmi üksikasjad veel täpsustuvad ning infot esinejate ja ekskursioonide kohta lisatakse pidevalt WDBE kodulehele juurde. Seetõttu leiab kõige operatiivsema info siit https://kirahub.org/en/wdbe/.


WDBE piletid on juba müügil, neid saab soetada läbi kodulehe. Kuni 30. juunini on müügis piiratud koguses varajase soetaja pileteid hinnaga 599 €. Sama hind kehtib nii veebis kui kohapeal osalejatele.


WDBE programmi tutvustavat esitlust saab YouTube´s järelvaadata.


Ülekutsed  1. Kui tahaksid konverentsil tutvustada mõnda digiehitusega seotud ideed, kogemuslugu või lahendust, siis kuni 31. maini saad korraldustiimile saata oma ettekande lühitutvustuse. Parimad esitlusideed pääsevad konverentsi programmi ning nomineeritakse auhinnasaajateks auhinnagalal. 31. maini saab esitada ka nominente digiehitusvaldkonna auhinna saajateks.

  2. Kui tead Tallinnas mõnda ägedat ehitusplatsi, kus on kasutusel uuenduslikud lahendused, ideed, äge keskkond ja kuhu võiks WDBE raames huvilised ekskursioonile viia, siis palun anna sellest ka teada.

  3. Üleskutsetega seotud info ja ideed saada palun aadressile info@digitaalehitus.ee


WDBE´d korraldavad soomlased ja eestlased koos. Eesti poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Digitaalehituse klaster, Soomest KIRAHub, BLOXHUB, Soome Keskkonnaministeerium, RIL.


Projekti toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi Vahenditest.