WDBE 2020 konverentsil saavad osalejad külastada tuleviku Tallinn-Helsingi ühislinna
31.07.2020
World Summit on Digital Built Environment ehk WDBE 2020 konverents toimub 29.-30. septembril virtuaalkeskkonnas, kus kaasaegseima tehnoloogia vahendusel saab tutvuda virtuaalse kujuteldava Tallinn-Helsingi ühislinna ning linnasid ühendava tunneliga.
Lisaks võimalusele tutvuda virtuaalse ühislinnaga kuuluvad tippkohtumise programmi koostööseminarid, töötoad ning ettekanded rahvusvaheliselt tuntud visionääridelt ning tippspetsialistidelt. Samuti on seal mitmeid erinevaid ja uudseid võimalusi kontaktide loomiseks.
Digitaalehituse klastri juhatuse liige Hele-Mai Metsal: „Enamik meist on kuulnud ideest rajada Tallinn-Helsingi ühislinn koos paljude hüvede ning lisaks olemasolevatele õhu ja mereühendustele ka kiire ühendusega läbi merealuse tunneli. Ent vaid vähestel on olemas nägemus, milline see ühislinn välja võiks näha. Maailma tippspetsialistid on just WDBE 2020 tippsündmuse jaoks loomas virtuaalset ühislinna, mis avab oma väravad vaid selle ürituse ajaks. Seega on põhjust osaleda!”
WDBE 2020 peaesinejad:
Dr Martin Fischer (USA), Stanfordi Ülikooli professor, CIFE.
Dr Martin Fischeri uurimistöö eesmärk on parandada rajatiste projekteerimise, ehitamise ja haldamisega tegelevate projektimeeskondade tootlikkust ning suurendada ehitatud keskkonna jätkusuutlikkust. Tema töö keskmes on virtuaalse projekteerimise, ehituse teoreetiliste aluste ja rakendusvõimaluste arendamine.
Annalise Johns (Ühendkuningriik), Housing Lead, Connected Places Catapult.
Londonis tegutsev Annalise Johns on ehitatud keskkonnale ja tervisevaldkonnale keskendunud linnauurija, kes on spetsialiseerunud tervislikele majadele ning siseruumide elutingimuste prandamisele.
Dr Marta Fernandez (Hispaania), RMIT Europe tegevdirektor.
Dr Marta Fernandez juhib Barcelonas paikneva Austraalia Ülikooli RMIT Euroopa filiaali. Talle pakub suurt huvi urbanistlik heaolu ning ta on kuulunud ekspertide töörühmadesse, kes tegelevad linnakeskkonnale sobilike looduslähedaste lahenduste leidmise ning energiatõhususega.
Dr Olli Seppänen (Soome), Aalto Ülikooli kaasprofessor.
Dr Olli Seppänen on spetsialiseerunud tööprotsesside juhtimisele ehitusvaldkonnas. Tema uurimisvaldkond hõlmab timmitud ehitust, reaalajas toimuvat tootmiskontrolli, kohapõhiseid juhtimissüsteeme, timmitud projekteerimishaldust, ehituslogistikat ja digiteeritud ehitustegevust.
Peter Vesterbacka (Soome), FinEstBay Area Development asutaja.
Peter Vesterbacka on rahvusvahelise haardega ettevõtja. Ta on mitme tuntud kogukonna alusepanija ja kaaslooja, nende seas näiteks HP Bazaar, Mobile Monday, Slush ja Startup Sauna. Ta oli aastaid mängu Angry Birds eestvedaja, tagades kaubamärgile enneolematu edu. Praegu tegeleb ta aktiivselt Tallinna ja Helsingit ühendava tunneli ehitusprojektiga, mille tulemusena sünnib FinEst Bay Area.
Kathrin Dörfler (Saksamaa), Müncheni Tehnikaülikooli abiprofessor.
Kathrin Dörfler on robot-tootmise valdkonnas tegutsev arhitekt ja teadlane. Tema uurimistöö keskendub segareaalsus- ja robotlahenduste rakendustele kohapealses tootmises.
WDBE 2020 piletid ja programm
Tippkohtumise pileti hind on juuli lõpuni 129 eurot + km. Alates augustist 199 + km.
Pileteid saab osta veebist, kus leiab ka tippkohtumise programmi: https://kirahub.org/en/wdbe2020/
Tippkohtumist korraldavad Soome poolt KIRAHub ja RIL ning Eesti poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Digitaalehituse klastriga.