Viimane võimalus osta WDBE 2020 pileteid soodushinnaga!

21.09.2020

VIIMANE VÕIMALUS! Täna ja homme (21.-22.09) saad soetada WDBE 2020 (World Summit on Digital Built Environment) pileteid veel soodushinnaga 159.20 € + km (tavahind 199 + km).


PILETEID saab osta SIIT.


Konverentsist üldiselt. Me kõik oleme kuulnud Talsingi ideest, kuid arusaama, kuhu selle ideega jõutud on – veel ei ole. Virtuaalkonverentsil saad aimu, millises suunas selle ideega liigutakse. Lisaks on programmis töötoad, kontaktide loomise võimalus ja superloengud maailma tippspetsialistidelt, kes igapäevaselt tegelevad linnaplaneerimise ning elukeskkondade kujundamisega.

Konverentsi programm jaguneb kaheks, 29.09 on Helsingi päev ning 30.09 Tallinna oma.


Miks see konverents nii oluline on?

Eestis tehakse väga suuri ponnistusi selleks, et ehitusprotsessid ja linnade ning elukeskkondade paneerimine ning ehitamine muutuks mõistlikumaks, lihtsamaks, mugavamaks, kiiremaks, tänapäevasemaks jne. Eks me kõik tea ju, kui kaua võivad ühed ehitusload ja detailplaneeringute kooskõlastused aega võtta. Ent selleks, et seda valdkonda tugevalt arendada on puudu valdkonna spetsialistidest. Praegu viivad valdkonda edasi käputäis entusiaste MKMist ja Digitaalehituse klastrist, kuid oluline oleks, et ka noored hakkaksid mõistma, et tuleviku ehitusvaldkonna spetsialist juhib ehitusprotsesse läbi digitaalsete vahendite ning võib ehitada objekte üle maailma. Tõesti – selles valdkonnas on ees tohutud muutused ning kes täna selle ära tabab ning “rongile hüppab” saavutab homme teiste ees edumaa. Noored ja ehitusvaldkonnaga seotud inimesed, kes vähegi tunnevad huvi homse elukeskkonna vastu, saavad virtuaalkonverentsil sellest väga hea ülevaate.


Pisut ka Tallinna päeva (30.09) peaesinejatest!


a) Peter Vesterbacka, FinEst Bay Area Development asutaja


Peter Vesterbacka on Finest Bay Development asutaja.  Tema poolt loodud ja algatatud kaubamärgikogukondade hulka kuuluvad näiteks HP Bazaar, Mobile Monday, Slush ja Startup Sauna.  Vesterbacka on andnud ka tuule tiibadesse soomlaste arvutimängule Angry Birds. Peter on praegu Hiina ühe juhtiva ülikooli Tongji Ülikooli innovatsiooni ja ettevõtluse dotsent. Ajakiri Time nimetas 2011. aastal Peteri planeedi saja mõjukaima inimese hulka.


b) Kathrin Dörfler, TLÜ München


Kathrin Dörfler on robotite valmistamise arhitekt ja teadlane. Tema uurimistöö keskendub robotile ja segareaalsusele. Tal on magistrikraad arhitektuurist TÜ Viinis ja doktorikraad Gramazio Kohleri ​​uurimistööst NCCR Digital Fabricationis, ETH Zürichis. Koos Romana Rustiga asutas ta arhitektuuriuuringute stuudio Dorfundrust. Tema artiklid on avaldanud GAM ja Springer ning ta on osalenud erinevates näituseprojektides.


c) Martin Fischer, Stanfordi ülikooli professor, CIFE


Professor Fischeri uurimistöö eesmärkide hulka kuulub rajatiste projekteerimisel, ehitamisel ja käitamisel osalevate projektimeeskondade tootlikkuse parandamine ning ehitatud keskkonna jätkusuutlikkuse suurendamine. Tema töö arendab virtuaalse disaini ja ehituse (VDC) teoreetilisi aluseid ja rakendusi. VDC meetodid toetavad rajatiste projekteerimist ja sellega seotud tarneprotsessi, aidates samal ajal vähendada kulusid ja maksimeerida väärtust kogu vastava elutsükli jooksul. Tema uurimistööd on kasutanud paljud väikesed ja suured tööstusvalitsuse organisatsioonid kogu maailmas.


d) Olli Seppänen, Aalto ülikooli dotsent


Olli Seppänen on praktikaprofessor Aalto Ülikooli insenerikooli ehituse osakonnas. Tema erialaks professorina on ehituse juhtimine. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad reaalajas tootmise juhtimist, asukohapõhiseid juhtimissüsteeme, eelvalmistamist / modulaarset ehitamist ja digiteeritud ehitustoiminguid. Olli on olnud International Lean Constructioni grupi aktiivne liige.


Kogu konverentsi programmi leiad siit: https://kirahub.org/en/wdbe2020/


Konverentsi korraldajad: WDBE 2020 korraldavad KIRAHub ja Soome Tsiviilehituse Liit (RIL), Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Digitaalehituse klaster ja Soome Keskkonnaministeerium.