Veel on võimalik liituda Hack for Earth üleilmse häkatoniga

06.10.2021

Sel aastal toimuva Dubai Expo raames korraldavad ÜRO ning Expo Rootsi esindus kaks nädalat kestva virtuaalse Hack for Earth häkatoni, mille eesmärgiks on leida lahendusi erinevatele ülemaailmsetele probleemidele. Kuni 15. oktoobrini on võimalik veel häkatoniga liituda.


Projekti aluseks on 2015.a kinnitatud ÜRO säästva arengu 17 eesmärki, millega saab tutvuda siin.


Häkaton toimub perioodil 22.10 – 07.11.2021 ning sinna on oodatud osalema huvilised 192 riigist. Kahe nädalal vältel toetavad häkatonil osalejaid mentorid ja juhendaja erinevatest riikidest ning osalejatel on ligipääs erinevatele infoallikatele.


Häkatoni Eesti-poolne partner on Digitaalehituse klaster. “Kutsume kõiki huvilisi häkatonist osa saama. Osaleda võib igaüks. Vaja on vaid inglise keele oskust, internetiühendust ning valmidust kahe nädala jooksul oma aega panustada. Osaleda saab üksi või tiimiga,“ ütles Digitaalehituse klastri tegevjuht Kuno Peek.


Lähtuvalt ÜRO säästva arengu eesmärkidest sai augusti lõpuni häkatonile esitada ideesid. Neist koorus välja seitse üleilmset väljakutset, mis vajavad kõige enam tähelepanu ja lahendusi. Nendeks on probleemid seoses vee, koostöö, tervise, keskkonna, inimõiguste, hariduse ja jätkusuutliku ühiskonnaga. Lisainfot väljakutsete kohta leiab siit. Väljakutseid tutvustav video.


„Häkaton on hea võimalus suhelda erinevate inimestega üle maailma ning pakkuda välja Eesti edulugusid erinevate probleemide lahendamiseks. Samuti on see võimalus õppida teistelt. Kui on huvilisi, kes kahtlevad, kas osaleda või ei, siis julgustan ühendust võtma Digitaalehituse klastriga. Püüame olla neile igati toeks ja nõustajaks. Meiega saab kontakti aadressil info@digitaalehitus.ee,“ lisas Peek.


Registreerimine häkatonile ja lisainfo. Regitreerimine kestab 15. oktoobrini.


Lisainfo YouTube´s.


Kuno Peek

Digitaalehituse klastri tegevjuht

5543210

kuno@digitaalehitus.ee