Tulevikutegija
09.03.2022
Digitaalehituse klaster kuulutab välja preemiakonkursi „Digiehituse tulevikutegija”, mille eesmärgiks on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000 eurot saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2021/22 õppeaasta lõpetajad.
Preemiakonkursile „Digiehituse tulevikutegija“ võib esitada väga erinevaid lõputöid, mis on seotud meid ümbritseva keskkonna planeerimise ja uuringutega, uute loovate innovatsiooniideede, digitaalsete lahenduste rakendamise või nutikate koostööviiside arendamisega ruumiloome ja ehitussektori erinevates valdkondades, mille kaasamisel ja arvestamisel sünnib parem ning kaasaegne elukeskkond meile kõigile.
Digitaalehituse klaster korraldab lõputööde konkurssi eesmärgiga leida üles need andekad noored, kellel on värske pilk ning ettekujutus, kuidas ja kuhu ehitusvaldkond ning ruumiplaneerimine tulevikus areneda võiks.
„Digiehituse tulevikutegija“ preemia määratakse ühele kõrgkooli bakalaureuse või magistritaseme lõpetajale, kelle lõputöö on seotud ehituse innovatsiooni ja digitaalsete vahendite rakendamisega ehituse või ruumiloomega seotud valdkondades ning mis on saanud hindeks vähemalt B (4,0). Lõputöö peab olema edukalt kaitstud preemia esitamisele vahetult eelnenud õppeaasta jooksul.
Preemiakonkursil osalemiseks tuleb esitada oma CV, digitaalne koopia lõputööst ja selle retsensentide hinnangud ning väljavõte lõputöö kaitsmiskomisjoni protokollist hiljemalt 30. septembriks ning saata need aadressile info@digitaalehitus.ee.
Preemia saaja kuulutatakse välja novembris toimuval Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt korraldataval konverentsil “Ehitus 2023+”.
Digitaalehituse klaster arendab kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit ning populariseerib ausate äritavade ja -mudelite kasutamist. Klastrisse kuuluvad arhitektuuri- ja inseneribürood, konsultatsioonifirmad, kinnisvaraarendajad- ja omanikud, ehituse ja ehituskorralduse esindajad, tarkvaralahenduste pakkujad, kõrgkoolid ning materjalitootjad. Lisaks teeb klaster oma eesmärkide saavutamiseks koostööd ka erinevate riigiasutuste ja omavalitsustega.