Mida oodata sügisel toimuvalt WDBE 2020 tippkohtumiselt?
14.07.2020
World Summit on Digital Built Environment ehk WDBE 2020 toimub 29.-30. septembril virtuaalses Helsingis ja Tallinnas. COVID-19 tõttu toimub üritus virtuaalselt, kasutades selleks tehnoloogia uusimaid lahendusi.
Keda oodatakse osalema ja mida pakutakse?
WDBE toob kokku maailma eripiirkondade ehitusvaldkonna asjatundjad nii avalikust kui ka erasektorist. WDBE-le oodatakse osalema kõiki neid, kes tunnevad huvi urbanistliku tuleviku kogemise, jagamise ja ühisloome vastu ning soovivad avastada, kuidas saaks meid ümbritsevas elukeskkonnas digitaliseerimisest lähtuvaid võimalusi täiel määral ära kasutada.
Tippkohtumise programmi kuuluvad koostööistungid, töötoad ning ettekanded rahvusvaheliselt tuntud visionääridelt. Samuti on seal mitmeid võimalusi kontaktide loomiseks. Ja maasikaks tordil on võimalus piiluda tulevikku ning tutvuda virtuaal-illusioonlinnaga, mis avab oma väravad vaid selle ürituse ajaks.
Piletid
Tippkohtumise pileti hind on juuli lõpuni 129 eurot + km. Alates augustist 199 + km.
Pileteid saab osta siit: https://kirahub.org/en/wdbe2020/
Programm
Pidevalt täieneva programmi leiad siit: https://kirahub.org/en/wdbe2020/
Peaesinejad
Dr Martin Fischer (USA). Professor | Stanfordi Ülikool, CIFE
Martini uurimistöö eesmärk on parandada rajatiste projekteerimise, ehitamise ja käitamisega tegelevate projektimeeskondade tootlikkust ning suurendada ehitatud keskkonna jätkusuutlikkust. Tema töö keskmes on virtuaalse projekteerimise ja ehituse teoreetiliste aluste ja rakendusvõimaluste arendamine.
Annalise Johns (Ühendkuningriik). Housing Lead | Connected Places Catapult
Londonis tegutsev Annalise on ehitatud keskkonnale ja tervisevaldkonnale keskendunud linnaplaneerija, kes on spetsialiseerunud tervislikele eluruumidele, eeskätt tõendusmaterjalidele, mis aitavad parandada siseruumides valitsevaid elutingimusi. Tal on 15 aasta jagu kogemusi kohalike omavalitsuste keskkonnaparanduskavade väljatöötamise ja juhtimise valdkonnast.
Dr Marta Fernandez (Hispaania). Tegevdirektor | RMIT Europe
Marta juhib Austraalia Ülikooli RMIT Euroopa filiaali, mis asub Barcelonas. Talle pakub suurt huvi urbanistlik heaolu ning ta on kuulunud ekspertide töörühmadesse, ks tegelevad looduslähedaste linnalahenduste, energiatõhususe, aktiivse vananemise ja ehitatud keskkonnaga. Samuti on Marta Euroopa ehitustehnoloogia platvormi juhtkomitee liige.
Dr Olli Seppänen (Soome). Kaasprofessor | Aalto Ülikool
Olli on spetsialiseerunud tööprotsesside juhtimisele ehitusvaldkonnas. Tema uurimisvaldkond hõlmab timmitud ehitust, reaalajas toimuvat tootmiskontrolli, kohapõhiseid juhtimissüsteeme, timmitud projekteerimishaldust, ehituslogistikat ja digiteeritud ehitustegevust.
Peter Vesterbacka (Soome). Asutaja | FinEstBay Area Development
Peter on rahvusvahelise haardega ettevõtja. Ta on mitme tuntud kogukonna alusepanija ja kaaslooja, nende seas näiteks HP Bazaar, Mobile Monday, Slush ja Startup Sauna. Peter oli aastaid mängu Angry Birds eestvedaja, tagades kaubamärgile enneolematu edu. Praegu tegeleb ta aktiivselt Tallinna ja Helsingit ühendava tunneli ehitusprojektiga, mille tulemusena sünnib FinEst Bay Area.
Kathrin Dörfler (Saksamaa). Abiprofessor | Müncheni Tehnikaülikool
Kathrin on robottootmise valdkonnas tegutsev arhitekt ja teadlane. Tema uurimistöö keskendub kohapealsete segareaalsus- ja robotlahenduste valmistamisele. Kathrinil on arhitektuurivaldkonna magistrikraad Viini Tehnikaülikoolist ja digitaaltootmise doktorikraad Zürichi Tehnoloogiainstituudist. 2019. aasta suvel liitus ta akadeemilise karjääri jätkamiseks professorina Müncheni Tehnikaülikooliga, et moodustada uurimisrühm sealsetes arhitektuuri- ning tsiviil-, geotehnilise ja keskkonnaehituse osakondades.
Korraldajad
Tippkohtumist korraldavad Soome poolt KIRAHub ja RIL ning Eesti poolt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Digitaalehituse klastriga.