Iffent Norra-Eesti rohelise ülemineku ja säästva ehituse hübriidkonverentsist

01.07.2022

01. juunil toimus Hotel Citybloxis Norra-Eesti Kaubanduskoja poolt korraldatud hübriidkonverents rohelise ülemineku ja säästva ehituse teemal. Päeva peamiseks eesmärgiks oli Norra ja Eesti ettevõtete uudsete ehitusvaldkonna lahenduste tutvustamine.


Else Källo

Iffent OÜ äriarendusjuht


Lisaks sellele oli konverentsi üheks teemaplokiks ka ehitussektori startupid ja nende käekäik. Ühe eduka näitena jagas oma tegemisi ja loodud lahendust hooneautomaatika startup Bisly tegevjuht Siim Vips ning Eesti ehitusvaldkonna startuppidest andis ülevaate Paavo Pärn Digitaalehituse Klastrist. Paneeldiskussiooniga sektori iduettevõtete kohta liitus eelmainitud kahe mehega ka Jaan Saar Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist.


Paneelis arutati ehitus- ja kinnisvaraidude arenguvõimalusi ja potentsiaali ning nende peamiseid väljakutseid turule sisenemisel. Kuna ehitussektor on üldiselt üks kõige vähem digitaliseeritud sektoreid, siis peame idufirmadena oma lahendustest ja parandusettepanekutest võimalikult palju rääkima eelkõige sihtrühmaga. Eestis loodud 1400st startupist tegutseb ehitus- ja kinnisvarasektoris ainult 41 ning enamus neist liigitud kinnisvarasektorisse. Kuivõrd Eesti on väike ja meil on Digitaalehituse Klastri näol olemas suurepärane sektori võrgustik, siis lõppkasutajatega rääkimine on tehtud oluliselt lihtsamaks.


Rääkisime ka riigi ja sektori panuse olulisusest iduettevõtete edusse ning panelistide jutust selgus, et sektor on muutusteks valmis ning harjumas erinevate lähenemistega, mis aitaks nende teenuseid lihtsamaks, odavamaks ja jätkusuutlikumaks muuta.


Üheks oluliseks punktiks, mida olen ehitussektoris olles täheldanud ning mis konverentsil sai ka kinnitust –  enda kogemust jagavate naiste osakaal taolistel konverentsidel on kordades väiksem, kui sama ala meeste osalus. 15st konverentsil ülesastunud inimesest 13 olid mehed ning 2 oli naised, viimased kandsid huvitaval kokkusattumusel mõlemad nime Else.


Kuigi naisi ongi sektoris vähem, siis nende olulisust ei saa kindlasti alahinnata  – nad on tippspetsialistid, juhtides ettevõtteid ja pannes aluse kogu sektori toimimisele näiteks projekteerijatena. Tihti ei jõua nad lihtsalt lavalaudadele. Kutsun üles kõikidel sektori seminaride korraldajatel andma omapoolne panus väga võimsate naiste esile toomiseks meie valdkonnas – kutsuge neidki oma kogemusi jagama, need võivad teid üllatada!


Rohkem pilte:  https://www.facebook.com/NorwegianEstonianChamberofCommerce/photos/pcb.5393106104043863/5393103367377470/


Link konverentsile:   https://www.youtube.com/watch?v=qRm38shhmAo