Hack The Earth – häkaton, kus muudetakse maailm

10.08.2021

Sel aastal toimuva Dubai maailmanäituse raames korraldatakse oktoobris ja novembris kaks nädalat kestev virtuaalne Hack The Earth häkaton, mille eesmärgiks on leida lahendusi erinevatele ülemaailmsetele probleemidele. Olgu selleks siis üleilmne näljahäda, haridus- või energiaprobleemid, kliimamuutused, tervisehädad jpm. Projekti aluseks on 2015.a kinnitatud ÜRO säästva arengu 17 eesmärki, millega saab tutvuda siin. Hetkel on avatud ideekorje, kuhu on oodatud kõigi kaasamõtlejate maailma muutvad mõtted ja  soovitused.


Ideekorje kestab 31. augustini ning ideed tuleb sisestada inglise keeles teksti või video kujul  kampaania kodulehel www.dreamforearth.com. Pärast ideekorjet valitakse välja neist kõige olulisemad, mida hakatakse virtuaalsel häkatonil ühiselt lahendama.


„Digitaalehituse klaster on projekti Eesti-poolne partner. Kaks ÜRO eesmärki on meie tegevusega otseselt seotud. Nendeks on eesmärk nr 9 (tööstus, uuendus, taristu) ning nr 11 (jätkusuutlikud linnad ja asumid),“ kommenteeris klastri tegevjuht Kuno Peek põhjusi miks klaster selle projektiga liitus.


„Eesti on maailma mastaabis väga hea koht elamiseks. Erinevalt paljudest teistest riikidest, kus esineb tõsiseid keskkonna-, kultuuri-, majandus- ja sotsiaalprobleeme, on meil nendega täna võrdlemisi hästi ning seetõttu saame rohkem keskenduda digiarenduste väljatöötamisele. Häkatonil saame neid teadmisi ka teiste riikidega jagada. Ja muidugi saame seal ka teistelt õppida ning avardada oma silmaringi,“ lisas Peek.


Digitaalehituse klastrisse kuuluvad Eesti ehitusvaldkonna parimad juhid ja spetsialistid ning klaster arendab kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit ning populariseerib ausate äritavade ja -mudelite kasutamist, eesmärgiga toetada klastri liikmete ärisid nii kodu- kui välismaal.


 


Lisainfo:


Kuno Peek

Digitaalehituse klastri tegevjuht

5543210

kuno@digitaalehitus.ee