Esita nominente klastri 2021. aasta auhindadele!

02.09.2021

Kuni 25. septembrini saab esitada nominente Digitaalehituse klastri “Aasta innovatsiooniprojekt” ja “Aasta tegu” auhindadele. Nomineeritud kandidaatide seast valitakse võitjad hääletuse teel. Võitjatele antakse auhinnad üle 23.11.2021 toimuval “Ehitus 2022+” konverentsil. Lisaks antakse konverentsil üle ka preemia “Digiehituse tulevikutegija” konkursi võitjale.


Digitaalehituse klastri juhatuse esimees Madis Avi: „Digitaalehituse klastri eesmärk on arendada ehitusvaldkonda nii, et see muutuks kaasaegsemaks, kasutusele tuleksid digitaalsed töövahendid ning ehitusvaldkonnas juurduks läbipaistvusel ja aususel põhinev töökultuur. Klastri auhindadega tunnustasime neid ehitussektori ettevõtteid ning isikuid, kes nimetatud eesmärkide elluviimiseks on valdkonnas oma panuse andnud.“


Digitaalehituse klastri üks eesmärkidest on arendada kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit nii, et see muutuks läbipaistvamaks ning kergemini hallatavaks. Auhind “Aasta innovatsiooniprojekt” on seotud just selle eesmärgiga. Auhinna nominentideks võib esitada 2021. aastal lõppenud projekte, mis on silma paistnud eriliselt nutikate ja tulevikku vaatavate innovatsioonilahendustega, millest oleks ka teistel eeskuju võtta ning õppida.


Aasta tegu” auhinna eesmärk on väärtustada koostööd ehitusvaldkonnas. Koostöö tegemine selles valdkonnas pole tavaline ja vajab harjutamist. Koostöö üks mõte on teiste (mitte enda) väärtustamine. Auhinnaga premeeritakse meeskonda, kes oskab ja tahab koos ausalt ja läbipaistvalt tegutseda. Auhind antakse välja 2021. aastal koostöös tehtud teo (üritus, objekt, projekt, ettevõtmine jne) eest, mis sai teoks klastri liikmete vahel või liikme ja mitteliikme vahel.


Nominente saad esitada SIIN.


Kuni 30. septembrini saab osaleda ka klastri preemiakonkursil “Digiehituse tulevikutegija”. Preemiakonkursi eesmärgiks on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000 eurot saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2020/21 õppeaasta lõpetajad. Lisainfot preemiakonkursi kohta leiab SIIT.


Digitaalehituse klaster annab auhindu välja teist aastat. Möödunud aastal anti auhindu välja kolmes kategoorias: “Aasta tegu”, „Aasta panustaja“, „Aasta organisatsioon“. “Aasta panustaja” tiitli pälvis Jaan Saar – Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digitaalehituse valdkonna juht. “Aasta organisatsiooni” tiitel läks Tallinna Sadamale ning “Aasta tegu” tiitliga pärjati D-Terminali renoveerimisprojekt. 


Lisainfo:


Ingrid Piirsalu

Digitaalehituse klastri kommunikatsioonijuht

56 464 035


ingrid@digitaalehitus.ee