Esita nominente Digitaalehituse klastri 2024. aasta auhindadele!

17.04.2024

Esita nominente Digitaalehituse klastri 2024. aasta auhindadele!


Seoses 27. novembril toimuva ehitusektori aasta tippsündmusega Ehitus 2025+: „Uus või Vana?” jagab Digitaalehituse klaster auhindu kahes kategoorias: “Aasta innovatsiooniprojekt” ning “Digiehituse tulevikutegija”. Nominente saab esitada kuni 15.10.2024. Esita oma nominatsioon SIIN.


Globaalne ehitussektor on kannatanud mitukümmend aastat madala produktiivsuse käes. Kui teised sektorid on lõiganud kasu viimaste kümnendite jooksul toimunud innovatsioonidest, ei ole ehitussektori produktiivsus märkimisväärselt tõusnud. Digitaalehituse klastri üks eesmärkidest on arendada kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit nii, et see muutuks läbipaistvamaks, kergemini hallatavaks ning efektiivsemaks. “Aasta innovatsiooniprojekti” auhind on seotud just selle eesmärgiga. Auhinna nominentideks võib esitada 2024. aastal käitatud projekte, lahendusi ja töömeetodeid, mis paistavad silma innovatsiooni poolest, millest oleks ka teistel eeskuju võtta ning õppida. Auhinnale saab kandideerida SIIN.


Lisaks saab osaleda ka klastri preemia konkurssil: “Digiehituse tulevikutegija”. Preemia konkurssi eesmärgiks on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000€ saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2023/24 õppeaasta lõpetajad. Auhinnale saab kandideerida SIIN.


Digitaalehituse klaster annab auhindu välja juba viiendat aastat. Möödunud aastal anti auhindu välja kahes kategoorias: “Aasta innovatsiooniprojekt” ning “Digiehituse tulevikutegija”. “Aasta innovatsiooniprojekti” tiiliga tunnustati Nordeconi pilootprojekti: “Ehitusprogressi hindamine tehisintellekti abiga” ning “Digiehituse tulevikutegija” tiitliga pärjati Rasmus Jaagantit lõputööga: “Digitaalse viimase plaanija süsteemi koostöö tahvel projekteerimise protsessi- ja ajajuhtimise parendamiseks“.


 


Lisainfo:


Joonas Kästik


Digitaalehituse klastri kommunikatsioonijuht


+372 5665 0528


joonas@digitaalehitus.ee