Esita nominente Digitaalehituse klastri 2023. aasta auhindadele!

24.09.2023

Esita nominente Digitaalehituse klastri 2023. aasta auhindadele!


Seoses 29. novembril toimuva ehitusektori aasta tippsündmusega Ehitus 2024+: „Kas mängus või pingil?” jagab Digitaalehituse klaster auhindu kahes kategoorias: “Aasta innovatsiooniprojekt” ning “Digiehituse tulevikutegija”. Nominente saab esitada kuni 31.10.2023. Esita oma nominatsioon SIIN.


Globaalne ehitussektor on kannatanud mitukümmend aastat madala produktiivsuse käes. Kui teised sektorid on lõiganud kasu viimaste kümnendite jooksul toimunud innovatsioonidest, ei ole ehitussektori produktiivsus märkimisväärselt tõusnud. Digitaalehituse klastri üks eesmärkidest on arendada kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit nii, et see muutuks läbipaistvamaks, kergemini hallatavaks ning efektiivsemaks. “Aasta innovatsiooniprojekti” auhind on seotud just selle eesmärgiga. Auhinna nominentideks võib esitada 2023. aastal käitatud projekte, lahendusi ja töömeetodeid, mis paistavad silma innovatsiooni poolest, millest oleks ka teistel eeskuju võtta ning õppida. Auhinnale saab kandideerida SIIN.


Lisaks saab osaleda ka klastri preemia konkurssil: “Digiehituse tulevikutegija”. Preemia konkurssi eesmärgiks on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000€ saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2022/23 õppeaasta lõpetajad. Auhinnale saab kandideerida SIIN.


Digitaalehituse klaster annab auhindu välja juba neljandat aastat. Möödunud aastal anti auhindu välja kolmes kategoorias: “Aasta tegu”, “Aasta innovatsiooniprojekt” ning “Digiehituse tulevikutegija”. “Aasta tegu” tiitli pälvis D-terminali väliruumi loomine,“Aasta innovatsiooniprojekti” tiiliga tunnustati keskkonda Just Built It ning “Digiehituse tulevikutegija” tiitliga pärjati Markus Varkit lõpputööga: “Arhitektuurne sisend digiteisiku edasiseks arenguks“.


 


Lisainfo:


Joonas Kästik


Digitaalehituse klastri kommunikatsioonijuht


+372 5665 0528


joonas@digitaalehitus.ee