Digitaalehituse klastril on kolm uut liiget

02.11.2020

Digitaalehituse klastriga on liitunud kolm uut liiget – DataCap, Bauhub, Tallinna Tehnikaülikool. Siit saad lugeda pisut täpsemalt, kuidas kirjeldavad uued liikmed endid ise ning millised on nende ootused klastrile.


DataCap OÜ

Jüri Pärtna


DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistus- ja andmetöötlusmeetodite rakendamisele digitaalehituse valdkonnas. Kogume täpset ruumilist infot laserskaneerimise-, fotogramm-meetria- ja droonitehnoloogiaid kasutades ning töötleme seda vastavalt tellijate vajadustele. Erilist tähelepanu pöörame kultuuripärandi objektidele.


Klastriga liitudes soovime anda oma panuse valdkonna arengusse ning saada vastu inspiratsiooni, teadmisi ning avardada silmaringi. Konkreetsemalt näeme esimese asjana võimalust anda oma panus BIM töögrupis lähteolukorra mudeli juhendi loomisesse. Pikemas plaanis loodame alustada Heritage BIM valdkonna arendamisega. See on hädavajalik, arvestades kultuuripärandi objektide arvu ning restaureerimisvajadusi.


Bauhub OÜ

Teet Parts


Bauhub on ehitustarkvara, mis lihtsustab ehitusplatsiga seonduva informatsiooni, st jooniste, dokumentide ja suhtluse haldamist erinevate osapoolte vahel.


Liitusime klastriga, et olla veelgi paremini kursis digitaalehituse käekäiguga Eestis, leida huvitavaid kontakte ning hea sobivuse korral aidata digiehitusel veelgi kiiremini areneda.


Töögruppide osas oleme hea meelega kaasa löömas seal, kus oskame enda panusega töögrupis loodavale väärtusele veel juurde anda ning teistelt grupi liikmetelt ka ise juurde õppida. Meie enda hinnangul võiksid nendeks olla IPT, ekspordi ja BIM töögrupid.


Tallina Tehnikaülikool

Raido Puust


Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on Eestis ainuke tehnika- ja IT-teaduse ning –hariduse lipulaev, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. TalTechi missioon on olla teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni edendaja ning juhtiv inseneri- ja majandushariduse andja Eestis.


Oleme klastris varem osalenud kui vaatlejaliige, kuid üha rohkem tundus, et selleks, et olla paremini kursis asjade sisulise poolega, oli mõistlik astuda täisliikmeks. Eesti on küll väike riik, kuid selleks et olla informatsiooni liikumise tuiksoonel ning pingutada ühise eesmärgi nimel, tuleb teha koostööd ettevõtetega ja/või organisatsioonidega.

Tallinna Tehnikaülikoolil on viimastel aastatel olnud mitmeid digitaalehitusega seotud algatusi, mistõttu kogemuste/teadmiste jagamine on loodetavasti kasulik mõlemale osapoolele.

Klastri töögruppides tahaks kindlasti osaleda, aga esmalt tahaks neis tehtavaga end paremini kurssi viia.