Digitaalehituse klastri juhatus valis esimeheks Tiit Hioni ja ase-esinaiseks Kaia Kirsi

10.01.2022

Digitaalehituse klastril on uus juhatus, mis jääb ametisse järgmiseks kolmeks aastaks. Uude juhatusse kuuluvad Tiit Hion Hades Geodeesiast, Hele-Mai Metsal Tallinna Sadamast, Hendrik Park Usesoftist, Miina Karafin Nordeconist, Ergo Pikas TalTech´st, Kaia Kirs Reminetist ja Erkki Tuisk Sirkel & Mallist. Uue juhatuse esimeheks valiti hääletuse teel Hiit Hion ja ase-esinaiseks Kaia Kirs.


Lähiajal paneb uus juhatus paika uued tegutsemissuunad ning jagab omavahel ära vastutusvaldkonnad.


Uus juhatuse esimees Tiit Hion: „Eelmine juhatus on olnud väga tegus ning on pannud paika klastri peamised tegevuseesmärgid koos tegevuskavaga, loonud klastri juurde mitmeid erinevaid töögruppe ning komplekteerinud tegevmeeskonna.“


Uue juhatuse esmaseks väljakutseks on vaadata üle klastri strateegia. 2021. aasta kevadel allkirjastati minister Taavi Aasa ja kõigi ehitusvaldkonna liidrite poolt „Ehituse pikk vaade 2035“ arengustrateegia ning sellest lähtuvalt peab ka klaster oma lähiaastate tegevusi kavandama.


„Uuest arengustrateegiast oleme võtmas oma südameasjaks ehitusvaldkonna kultuuri, hanketavade ja sektori maine. Need peavad paranema. Me näeme, et pealekasvav põlvkond pole enam nõus tegema tööd vanade – nõukaajast pärit tavade ja töömeetodite järgi. Nad vajavad vabadust, selgust, innovatsiooni, austust, mõistmist. Kui nad seda ei saa, siis leiavad nad väljundi mõnes teises riigis või valdkonnas. Seega lähiaastatel pöörame klastri tegevustes kindlasti enam rõhku ehitussektori kultuuri muutmisele, sh ausate ja selgete töömeetodite ning hankekultuuri juurutamisele ning valdkonna populariseerimisele noorte seas,“ lisas Hion.


Digitaalehituse klaster on loodud 2015. aastal eesmärgiga arendada üheskoos välja tulevikku vaatavaid ning ehitusprotsessi efektiivistavaid lahendusi, mis võimaldavad muuta ehitusprotsessi läbipaistvamaks, kiiremaks, paremini hallatavaks ning lõppkokkuvõttes ka soodsamaks.


Digitaalehituse klaster on organisatsioon, kuhu kuuluvad vabatahtlikkuse alusel nii otsese ehitustegevusega seotud ettevõtted, kui ka kinnisvaraarendajad, arhitekti- ja inseneribürood, teadusasutused, IT-firmad, ehitusmaterjalide tootjad ning kinnisvaraalaseid teenuseid pakkuvad ettevõtted. Kokku on klastril 55 liiget.